Jak probíhají naše kurzy?

Jak se přihlásit na náš kurz?

Jak na to přes úřad práce?

18.12. jsme završili cyklus 5 rekvalifikačních kurzů pořádaných v tomto roce a máme z toho opravdu dobrý pocit! 

Všechny kurzy proběhly v přátelské atmosféře. Lektorům se ve všech skupinách výborně přednášelo, účastníci se zase aktivně zapojovali do diskusí k daným tématům a dokonce nám jedna účastnice udělala malou přednášku o homeopatii.

Divíte se? I to je v našich kurzech možné. Aktivitě se meze nekladou – tedy pokud máte co říci k tématům, které jsou obsahem kurzu a jsou pro všechny zúčastněné obohacující :). A protože ve vás často vidíme kolegy, jsme i my rádi za obohacení informacemi, které nám předáváte. Tomu napomáhá uvolněná atmosféra, za kterou jsme v našich kurzech rádi.

Jak probíhají naše kurzy?

Naše kurzy jsou nabité informacemi, protože všichni lektoři jsou nejen teoretici, ale hlavně zkušení praktici. Tým je sehraný a stabilní již po dobu 20 let a stále se ve svém oboru vzdělává. Snažíme se pro vás najít další metody a možnosti v ulehčení vaší psychicky i fyzicky náročné práce. Proto jsme jediní, kteří mají ve svém obsahu kurzu praktické nácviky a praktické zkoušky. Kdo od nás z kurzu odejde s výsledným Osvědčením o kvalifikaci, může si být jistý, že bude umět poskytnout první pomoc a bude umět pomoci lidem v nouzi.

Nezaměřujeme se však pouze na výuku standardů kvality v sociálních službách a vaše pracovní povinnosti, ale snažíme se podpořit i vás jako osobnosti ve vašem seberozvoji.

Sebekoučink, duševní hygiena, témata komunikace a sebereflexe považujeme za stěžejní témata, jak vás podpořit v nelehké pracovní profesi, kterou vykonáváte.

Jak se přihlásit na náš kurz?

Často se nás také ptáte, jak se do našeho kurzu můžete přihlásit.

Je to velmi jednoduché, na našich webových stránkách www.dsakord.cz jděte do sekce Vzdělávání. Tam najdete nabídku všech našich vzdělávacích kurzů a pokud opět na název kliknete, uvidíte popis a obsah kurzu, včetně přihlášky, kterou vyplníte. Tím jste do kurzu přihlášeni a obratem Vám přijde potvrzující email a posléze bude Vám nebo Vašemu zaměstnavateli zaslána faktura za kurz.

Jak na to přes úřad práce?

Pokud nemáte dostatek financí, nebo vysílající organizaci (zaměstnavatele), která vám kurz uhradí, můžete se obrátit na Úřad práce. Tam je však potřeba počítat s tím, že než se vyřídí veškerá potřebná dokumentace, trvá to skutečně měsíc. Proto je třeba nejprve na ÚP dojít, vyzvednout si dokument, který Vám u nás potvrdíme. S tímto potvrzeným dokumentem opět dojdete na vaší pobočku ÚP a poté budete nějakou dobu čekat na vyjádření.

Pokud dostanete podporu ÚP, do kurzu nastoupíte. Po ukončení kurzu získáte na základě úspěšného složení teoretické a praktické zkoušky Osvědčení. Toto Osvědčení má celostátní a celoživotní platnost a Vy se stáváte profesionálem ve svém oboru.

Budeme rádi za další dotazy a připomínky ke vzdělávacím kurzům, děkujeme vám za vaši účast a podporu a těšíme se s vámi na viděnou v novém roce, kdy již v lednu zahajujeme další cyklus vzdělávání.