Milí zájemci a kolegové z organizací sociálních služeb, 

srdečně vás zdravím a přeji vám všem pevné zdraví a štěstí v roce 2022.

Naše kurzy pokračují i letos ve stejné kvalitě a v sekci Vzdělávání najdete

Plán kurzů na celý rok 2022.

Kurzy probíhají v obvyklém rozvrhu, tzn. 10 dní teorie a 10 dní praxe, kterou můžete vykonávat ve vašem zařízení. Vy, kteří ještě nepracujete v organizaci sociálních služeb , budete docházet na praxi do Denního stacionáře AKORD, kde se o vás postaráme a naučíme vás vše potřebné. Poslední den kurzu probíhají zkoušky, a to ve formě testu, popřípadě ústně.

Cena kurzu pro organizace sociálních služeb a pro jejich zaměstnance je 6 000 Kč, pro jednotlivce je možná cena dohodou.

Vy, kteří jste OSVČ nebo jste na nezaměstnaní, máte možnost si požádat o proplacení kurzu na příslušné pobočce Úřadu práce - kurz je rekvalifikační.

Splněním kurzu získáte Osvědčení o nové kvalifikaci a tím  tedy i možnost nového pracovního uplatnění v sociálních službách. 

Další otázkou často bývá, kolik hodin musím v kurzu tzv. „odchodit“. 

Nejlépe všechny, máte mít minimálně 90 % docházku. Každá přednáška má svůj účel a význam a je vždy velmi zajímavá. Není možné vše, co se v kurzu odpřednáší, najít ve výukových materiálech, které vám vždy při začátku kurzu předáváme. Mluvené slovo má nezastupitelnou roli a také osobnost lektora bude pro vás velmi přínosná a podnětná. 

Samozřejmě omluvíme nemoc nebo závažné důvody, ale věřím, že až poznáte celý lektorský tým a rozvrh kurzu, budete rádi docházet do příjemného prostředí naší učebny nebo budete výuku sledovat online ze svého domova.

Náš tým vzdělává zájemce o sociální, pedagogickou a psychologickou problematiku dlouhodobě, od roku 1998.  Od roku 2006 výuka obsahuje Standardy kvality péče, Krizovou intervenci, Právní minimum a další předměty dle zákona 108 / 2006 Sb. Vždy Vám předáme kvalitní informace, naši lektoři jsou také odborníci z praxe.

Všem účastníkům kurzu poskytujeme individuální podporu a pomoc orientovat se v sociální práci. Nabízíme také supervizi pod vedením zkušeného odborníka.

 

 

Dále nabízíme 8 hodinové, akreditované a velmi zajímavé semináře :

Sebepoznání a seberozvoj jako klíč k pochopení druhých

Minimum první pomoci pro pracovníky v sociálních službách v přímé péči

Praktické zkušenosti s nácvikem péče o osoby se zdravotním postižením a seniory ( jedná se o nácvik praktické jízdy s vozíkem, polohování a technika )

Psychohygiena pro pracovníky v sociálních službách

Specifika klientů s duševním onemocněním a poruchami chování

Specifika komunikace s uživateli sociálních služeb

Základy týmové komunikace a spolupráce pro pracovníky v sociálních službách

Pokud se budete chtít na Kvalifikační kurz nebo seminář přihlásit, tak jakmile kliknete na link Kvalifikační kurzy, rozbalí se vám veškeré informace o kurzu nebo semináři, včetně přihlášky a informací o kurzu. Přihlášku prosím vyplňte celou, máte – li dotaz, napište ho do poznámky, případně, kdo vám kurz uhradí.

Pokud budete mít jakékoliv jiné dotazy, napište mi na mail.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   případně volejte na tel. 602 393 668.

Velmi ráda vám veškeré dotazy zodpovím. 

Mějte se dobře a ať se Vám daří !

 

Irena Dušková

Kvalifikační kurzy AKORD 

602 393 668

Jak probíhají naše kurzy?

Jak se přihlásit na náš kurz?

Jak na to přes úřad práce?

18.12. jsme završili cyklus 5 rekvalifikačních kurzů pořádaných v tomto roce a máme z toho opravdu dobrý pocit! 

Všechny kurzy proběhly v přátelské atmosféře. Lektorům se ve všech skupinách výborně přednášelo, účastníci se zase aktivně zapojovali do diskusí k daným tématům a dokonce nám jedna účastnice udělala malou přednášku o homeopatii.

Divíte se? I to je v našich kurzech možné. Aktivitě se meze nekladou – tedy pokud máte co říci k tématům, které jsou obsahem kurzu a jsou pro všechny zúčastněné obohacující :). A protože ve vás často vidíme kolegy, jsme i my rádi za obohacení informacemi, které nám předáváte. Tomu napomáhá uvolněná atmosféra, za kterou jsme v našich kurzech rádi.

Jak probíhají naše kurzy?

Naše kurzy jsou nabité informacemi, protože všichni lektoři jsou nejen teoretici, ale hlavně zkušení praktici. Tým je sehraný a stabilní již po dobu 20 let a stále se ve svém oboru vzdělává. Snažíme se pro vás najít další metody a možnosti v ulehčení vaší psychicky i fyzicky náročné práce. Proto jsme jediní, kteří mají ve svém obsahu kurzu praktické nácviky a praktické zkoušky. Kdo od nás z kurzu odejde s výsledným Osvědčením o kvalifikaci, může si být jistý, že bude umět poskytnout první pomoc a bude umět pomoci lidem v nouzi.

Nezaměřujeme se však pouze na výuku standardů kvality v sociálních službách a vaše pracovní povinnosti, ale snažíme se podpořit i vás jako osobnosti ve vašem seberozvoji.

Sebekoučink, duševní hygiena, témata komunikace a sebereflexe považujeme za stěžejní témata, jak vás podpořit v nelehké pracovní profesi, kterou vykonáváte.

Jak se přihlásit na náš kurz?

Často se nás také ptáte, jak se do našeho kurzu můžete přihlásit.

Je to velmi jednoduché, na našich webových stránkách www.dsakord.cz jděte do sekce Vzdělávání. Tam najdete nabídku všech našich vzdělávacích kurzů a pokud opět na název kliknete, uvidíte popis a obsah kurzu, včetně přihlášky, kterou vyplníte. Tím jste do kurzu přihlášeni a obratem Vám přijde potvrzující email a posléze bude Vám nebo Vašemu zaměstnavateli zaslána faktura za kurz.

Jak na to přes úřad práce?

Pokud nemáte dostatek financí, nebo vysílající organizaci (zaměstnavatele), která vám kurz uhradí, můžete se obrátit na Úřad práce. Tam je však potřeba počítat s tím, že než se vyřídí veškerá potřebná dokumentace, trvá to skutečně měsíc. Proto je třeba nejprve na ÚP dojít, vyzvednout si dokument, který Vám u nás potvrdíme. S tímto potvrzeným dokumentem opět dojdete na vaší pobočku ÚP a poté budete nějakou dobu čekat na vyjádření.

Pokud dostanete podporu ÚP, do kurzu nastoupíte. Po ukončení kurzu získáte na základě úspěšného složení teoretické a praktické zkoušky Osvědčení. Toto Osvědčení má celostátní a celoživotní platnost a Vy se stáváte profesionálem ve svém oboru.

Budeme rádi za další dotazy a připomínky ke vzdělávacím kurzům, děkujeme vám za vaši účast a podporu a těšíme se s vámi na viděnou v novém roce, kdy již v lednu zahajujeme další cyklus vzdělávání.